Hydraulika siłowa

Kiedy system hydrauliczny zostaje zanieczyszczony wodą, opiłkami metali i cząsteczkami innych brudów i zanieczyszczeń obcych, jest rzeczą prawie niemożliwą, aby całkowicie usunąć wszystkie te zanieczyszczenia z całego systemu hydraulicznego bez całkowitego demontażu i oczyszczania poszczególnych elementów.

Woda jest jednym z głównych zabójców systemów hydraulicznych! Powoduje ona dwa główne, poważne problemy: emulgacja oleju oraz jego zagęszczanie. Usuwanie wody z oleju jest niezbędnym procesem by zachować wszystkie parametru oleju do prawidłowej pracy urządzenia. Wszystko to sprawia, że olej traci swoje właściwości co skutecznie ogranicza jego właściwości smarne, dlatego należy regularnie dokonywać usuwania wody z oleju.

hydraulika_1
https://www.kleenoilpl.com/wp-content/uploads/2023/01/hydraulika_2.jpg
Hydraulika siłowa

Systemy filtracji Kleenoil z powodzeniem wykorzystywane są we wtryskarkach z zasobnikami oleju. Filtry ograniczają gromadzenie się zanieczyszczeń a co za tym idzie, wydłużają żywotność układu hydraulicznego. Dzięki takiemu rozwiązaniu można znacznie zwiększyć wydajność wtryskarek oraz wydłużyć czas między remontami. Zawsze czysty olej – zawsze sprawna hydraulika – zawsze produkcja na czas!

System filtracji Kleenoil eliminuje możliwości powstawania tych problemów i daje gwarancje, że robimy wszystko, aby zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia. Dodatkowo znacznie ograniczamy zużycie oleju hydraulicznego (ograniczamy koszty) poprzez ciągłe dbanie o jego skład i właściwości.

Hydraulika siłowa

Filtry Kleenoil usuwają praktycznie 100% wszystkich zanieczyszczeń z płynów hydraulicznych – opiłki metali, wodę i sadzę, dając zależnie od skali przedsiębiorstwa oszczędności idące nawet w setki tysięcy złotych rocznie. Filtry dbają także o czystość samego zbiornika ograniczając osady zanieczyszczeń na jego dnie, zachowując zbiornik oleju w znacznie czystszym stanie. Pozwoli to na zachowanie wszystkich składników systemu hydraulicznego w nienagannym stanie – pompy, zawory, przewody, cylindry, sterowanie, wymienniki ciepła, zbiorniki oleju… Podczas wymiany a właściwie dolewania oleju do układu hydraulicznego aż 1/3 do ½ starego oleju pozostaje nadal w obiegu. Pozostaje też z nimi większość zanieczyszczeń, które zmieszane są w oleju.

hydraulika_4
https://www.kleenoilpl.com/wp-content/uploads/2023/01/hydraulika_3.jpg
Hydraulika siłowa

Dlatego tylko część oleju jest wymieniana na nowy. Oznacza to, że wykonując zwykłą wymianę oleju wszystkie osady i zanieczyszczenia tworzą zawiesinę i umieszczane są z powrotem w układzie. Dalej rozprowadzane są do wszystkich części systemu i świeżo dolany nowy olej jest ponownie brudny!

Taki sposób postępowania nie zapewnia uzyskania odpowiedniej czystości oleju. Powoduje szybsze zużywanie się elementów hydrauliki oraz naraża ich właściciela na zwiększone koszty wymiany i zakupu nowego oleju. Badanie oleju przed i po zastosowaniu zewnętrznego filtra Kleenoil może być w każdej chwili potwierdzone badaniami niezależnego laboratorium.